Dovolená ve Velharticích

21. června 2009 v 19:52 |  Dovolená ve Velharticích
VELHARTICE
Největším lákadlem městečka Velhartice je gotický hrad z přelomu 13. a 14. století a renesanční palác ze 17. století. Hrad je od našeho apartmánu vzdálený 200 metrů. U hradu můžete projít skanzenem lidové architektury.
Mezi další turisticky zajímavá místa patří Muzeum hornictví v Horách Matky Boží (4 kilometry od Velhartic) kam se můžete dostat po cyklotrase / turistické stezce vedoucí při potoku Ostružná podél úpatí kopce Borek. Na cyklotrase a turistické stezce se můžete podívat na prastarý stříbrný důl, proslulou Werichovu chatu, tábořište pod hradem či do uměleckého řezbářství se zajímavými suvenýry. Stezka vám nabídne i posezení a studánku s pitnou vodou.
Sport: Ve Velharticích můžete využít zmíněnou cyklotrasu, velké travnaté hřiště, tenisový kurt, nohejbalové/volejbalové hřiště nebo velkou tělocvičnu.
Restaurace: V obci během letní sezony naleznete 4 restaurační zařízení.
V letních dnech vybízí ke koupání rybník Bušek. Voda v tomto rybníce je po celé léto ve velmi dobrém stavu, v okolí patří mezi nejčistější přírodní koupaliště. Rybník je vzdálen půl kilometru od Velhartic.
V obci je mimo to prodejna potravin, cukrárna, pošta, zdravotnické centrum a autobusová zastávka

OKOLÍ nabízí nepřeberné množství aktivit a využití volného času. Je možnost za pár desítek minut dojet na hrad Rabí, hrad Kašperk, vyhlídku Svatobor u Sušice... Do okresního města Klatovy dojedete z Velhartic za 20 minut. nabídne vám mimo jiné například návštěvu Černé věže nebo historických katakomb.
Doporučujeme návštěvu národního parku Šumava s překrásnou přírodou a výhledem do okolí. Černé a Čertovo jezero, lesní splavovací kanály, úžasná oblast prášilska, řeky Kvildy a mnoho dalšího...

Hraniční přechod do Německa je vzdálen 17 km.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 1. června 2015 v 23:32 | Reagovat

Na dovolené v tomto místě jsem již také byli a bylo tam nádherně, ono celá Šumava je velmi krásné a tiché místo, kde se suprově relaxuje. Ubytování v Šumavě si vždy vybíráme přes tento web http://www.topsleva.cz/pobyty/sumava ,takže se nám vždy vyplatí tam jet na třeba i 10 dní a pořádně si tam odpočinout:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama